Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do kin míří první filmová romance Jana Prušinovského Hráči dne

07:09, 5. 6. 2021
Televize Film Aleš Borovan

Režisér Jan Prušinovský (Kobry a Užovky, Most!, Trpaslík, Čtvrtá hvězda, Okresní přebor) si vyzkoušel pro něj nezvyklý filmový žánr - romanci. Film Chyby natočil na základě scénáře Romana Vojkůvky. “Vždycky jsem chtěl natočit film o lásce. Odvyprávět příběh o tom, jak se do sebe dvě postavy zamilují, není nic jednoduchého," uvedl Prušinovský (foto). "Chyby jsou romance. To znamená, že příběh lásky ústředního páru nepodávají romantizujícím způsobem. Zkusili jsme zmapovat vznik silného a okolnostmi těžce zkoušeného vztahu, ve kterém se pouto mezi ústřední dvojicí vytváří skrze konflikty."

Prušinovský si pro hlavní role mileneckého páru vybral Pavlu Gajdošíkovou, nositelku Ceny divadelní kritiky za roli Maryši v ostravském Divadle Petra Bezruče, a Jana Jankovského, známého z ústeckého Činoherního studia. Pro oba jde o jejich první hlavní roli v celovečerního filmu. V dalších rolích se objeví Ondřej Kokorský, Jan Kolařík, Ivo Gogál, Monika Načeva atd.

Producentem snímku je společnost Offside Men (Jan Prušinovský a Ondřej Zima). Koproducenty Česká televize (kreativní producent Jaroslav Sedláček) a slovenská produkční společnost PubRes (Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská). Distributorem filmu je Falcon. Premiéra filmu je naplánována na 15. července.