reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do kin v únoru zamíří nová „ženská“ komedie s Petrou Hřebíčkovou v hlavní roli Hráči dne

08:56, 19. 1. 2024
Film Aleš Borovan

Filmový distributor Falcon pošle v únoru do kin novou komedii Matka v trapu (foto). V hlavních rolích se objeví Petra Hřebíčková, Lenka Vlasáková, Jana Švandová, Jaroslav Plesl, Bohumil Klepl, Martin Pechlát nebo Marek Němec.

Pod hlavními tvůrčími profesemi filmu jsou podepsány čtyři ženy: scenáristka Uljana Donátová, jejíž román Matka v trapu je předlohou filmu, režisérka Hana Hendrychová, která je spoluautorkou scénáře a producentky Svatka Peschková a Nela Schlaichertová. "Mým cílem u Matky v trapu bylo natočit film, u kterého se divačky zasmějí, prožijí s našimi hrdinkami jejich životní příběhy, které se často dotýkají i jich samotných a odejdou z kina s pocitem, že je všechno řešitelné," řekla Hendrychová.

"Ten film je hodně o ženském přátelství. A samozřejmě o vztazích. Sylvie už nějakou dobu žije v určitém stereotypu, jede tak říkajíc na setrvačník, a na začátku příběhu se ten její setrvačník zastaví. V té době potká skvělou ženskou, která ji dokáže povzbudit a nakopnout k tomu, aby se dokázala na chvíli se zastavit a dokázala život vidět z jiné perspektivy. Věřím, že kolikrát dobré přátelství a skvělá kamarádka jsou nad všechny psychology," uvedla o své hlavní roli Hřebíčková.