Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do kin vstupuje nová Havlíkova komedie, hraje si s tématem mimozemšťanů na české vesnici Hráči dne

08:33, 9. 2. 2024
Film Aleš Borovan

Režisér a scenárista Rudolf Havlík (foto) a produkční firma Fénix Film v těchto dnech posílají do kin novou celovečerní komedii Franta mimozemšťan. Havlík má na kontě komerčně úspěšné filmy Ostrov, Po čem muži touží 1 a 2. V aktuálním snímku ústřední dvojici ztvární Jakub Prachař a Tereza Ramba, dále hrají Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Vasil Fridrich, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha, Petra Hřebíčková, Petr Vančura, Oldřich Navrátil atd.

Havlíkova netradiční a bláznivá komedie sází na zápletku s tematikou mimozemských civilizací, zasazenou na českou vesnici. "Poklidný život malé vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu nikdo nevěří. Starosta Picek má spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková rozjíždí pátrání po ukradené cisterně."

Točilo se v středočeských Sýkořicích, Praze a v Brně. Do kin komedii Franta mimozemšťan distribuuje Cinemart. Snímek vznikl v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Bastien Flenerové. Koproducenty jsou společnosti Flamesite, Solid Enterprise a Valérie Kubíková.