Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Do Křetínského mediálního týmu nastoupil Nohel (ex-Google)Hráči dne

11. 2. 2019

Na pozici digital strategy director v mediální skupině Czech Media Invest (CMI; majitelé Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka) nastoupí manažer Daniel Nohel (foto). Do jeho kompetence bude mimo jiné patřit "formování celkové strategie CMI v oblasti digitálních aktivit, podpora technologických inovací, hledání synergií a koordinace konkrétních rozvojových digitálních projektů a to nejen v rámci skupiny CMI, ale i s přesahem do e-commerce projektů, ve kterých skupina drží majetkový podíl". Měl by rovněž aktivně vyhledávat příležitosti k akvizičnímu růstu v digitálním segmentu.

Nohel působil více než deset ve Google, naposledy jako head of performance advertising solution pro ruský, slovenský a ukrajinský trh a oblast Středního východu a severní Afriky.

Manažerský tým CMI dále tvoří členové představenstva společnosti: Branislav Miškovič - finanční řízení skupiny a M&A procesy, Daniel Častvaj - mediální aktivity CMI v Česku (Czech News Center a Active Group) a David Bregar -  právní otázky a segment tiskáren a distribuce. Předsedou představenstva se zodpovědností za celkovou strategii skupiny je Křetínský, který je s 50 procenty spolumajitelem holdingu.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

reklama

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.