Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Do start-upu Liftago vstupuje nový investor, Hájkův LivesportHráči dne

Do platformy na objednání taxi Liftago (na fotce jeden ze spoluzakladatelů a ředitel Ondřej Krátký) vstupuje nový investor. Společnost Livesport Invest, součást internetové skupiny Livesport Martina Hájka, do Liftaga vloží přes 100 milionů korun. Součástí transakce je zároveň výkup většiny dosavadních akcionářů.

Podle zápisu z nedávné valné hromady Liftaga společnost Livesport Invest upíše téměř 726 tisíc nových akcií, jejichž celkový emisní kurs je přes 84 milionů korun. Podle zápisu se jedná o "zásadní investici...která je především vedena záchranným a ozdravným záměrem". Z celkové sumy 84 milionů má jít 25 milionů na uhrazení závazků firmy vůči jejím akcionářům a uhrazení závazků z obchodního styku a 34 milionů na "uhrazení nákladů společnosti souvisejících s přeměnami ....a s technologickým a obchodním rozvojem v podobě poskytování frančízingového konceptu či vývoje SaaS služby". Po dokončení dealu budou zakladatelé Martin Hausenblas (ten měl na konci roku 2017 téměř 52 procent), Juraj Atlas a Ondřej Krátký spolu s Livesportem držet přes 90 procent akcií.

Livesport se zakladateli sleduje dlouhodobou strategii inovace a budování digitální přepravní technologie. "Liftago je českou společností, která si během několika let vybudovala silnou pozici na složitém domácím trhu. My v Livesportu chceme Liftagu pomoci uspět také v mezinárodním měřítku. Liftago bude hrát důležitou roli ve spojování poptávky a nabídky v oblasti přepravy, kterou čekají velké změny tažené především inovacemi," uvedl Hájek.

Provozní firma Liftaga, Adler Mobility, v roce 2016 utržila 14 milionů korun, čistý prodělek dosáhl 67 milionů korun. Na pražském, brněnském a ostravském trhu má být služba podle zástupců Liftaga profitabilní, do další expanze se stále investuje. Firma nedávno ohlásila expanzi postupně do všech krajských měst. V Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Zlíně, Plzni, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a v Bratislavě má přes 300 tisíc pasažérů, přes tisíc firemních zákazníků a 1500 profesionálních řidičů s průměrnou dostupností 5 minut.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

reklama

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.