Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Do start-upu Liftago vstupuje nový investor, Hájkův LivesportHráči dne

Do platformy na objednání taxi Liftago (na fotce jeden ze spoluzakladatelů a ředitel Ondřej Krátký) vstupuje nový investor. Společnost Livesport Invest, součást internetové skupiny Livesport Martina Hájka, do Liftaga vloží přes 100 milionů korun. Součástí transakce je zároveň výkup většiny dosavadních akcionářů.

Podle zápisu z nedávné valné hromady Liftaga společnost Livesport Invest upíše téměř 726 tisíc nových akcií, jejichž celkový emisní kurs je přes 84 milionů korun. Podle zápisu se jedná o "zásadní investici...která je především vedena záchranným a ozdravným záměrem". Z celkové sumy 84 milionů má jít 25 milionů na uhrazení závazků firmy vůči jejím akcionářům a uhrazení závazků z obchodního styku a 34 milionů na "uhrazení nákladů společnosti souvisejících s přeměnami ....a s technologickým a obchodním rozvojem v podobě poskytování frančízingového konceptu či vývoje SaaS služby". Po dokončení dealu budou zakladatelé Martin Hausenblas (ten měl na konci roku 2017 téměř 52 procent), Juraj Atlas a Ondřej Krátký spolu s Livesportem držet přes 90 procent akcií.

Livesport se zakladateli sleduje dlouhodobou strategii inovace a budování digitální přepravní technologie. "Liftago je českou společností, která si během několika let vybudovala silnou pozici na složitém domácím trhu. My v Livesportu chceme Liftagu pomoci uspět také v mezinárodním měřítku. Liftago bude hrát důležitou roli ve spojování poptávky a nabídky v oblasti přepravy, kterou čekají velké změny tažené především inovacemi," uvedl Hájek.

Provozní firma Liftaga, Adler Mobility, v roce 2016 utržila 14 milionů korun, čistý prodělek dosáhl 67 milionů korun. Na pražském, brněnském a ostravském trhu má být služba podle zástupců Liftaga profitabilní, do další expanze se stále investuje. Firma nedávno ohlásila expanzi postupně do všech krajských měst. V Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Zlíně, Plzni, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a v Bratislavě má přes 300 tisíc pasažérů, přes tisíc firemních zákazníků a 1500 profesionálních řidičů s průměrnou dostupností 5 minut.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

reklama

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.