Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Dodavatel informačních systémů Solitea kupuje Clever Decision Hráči dne

08:31, 19. 12. 2019
Nové technologie Aleš Borovan

Brněnský holding Solitea (dodavatel účetních a podnikových informačních systémů jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace), posiluje v oblasti datové analytiky. Před několika dny získal 100 procent ve firmě Clever Decision, která je dodavatelem Business Intelligence (BI) řešení a datových skladů v Česku a na Slovensku. Zákazníkům poskytuje služby od analýzy potřeb, návrhu, vývoje a implementace řešení, zaškolení, podpory provozu až po další rozvoj řešení. Clever Decision má za sebou implementace BI, datových skladů a řešení pro plánování pro CPI Property Group, O2 Czech Republic, Českou spořitelnu, Volkswagen Financial Services, ČEZ atd.

"Segment datové analytiky považujeme za velmi perspektivní. Pro střední a velké společností je čím dál tím důležitější dělat strategická rozhodování na základě správného vyhodnocení dat, která mají k dispozici," uvedl spolumajitel a předseda představenstva Solitea Martin Cígler (foto). "V Česku a na Slovensku dnes patříme k lídrům trhu ERP řešení Microsoft Dynamics a Infor, která nám otevírají obrovský potenciál pro sledování podnikové výkonnosti. Proto do segmentu BI již směřovala loňská akvizice české společnosti BI Experts."

Solitea v šesti zemích zaměstnává přes 900 zaměstnanců a v rámci evropského regionu obsluhuje přes 260  tisíc zákazníků v 15 zemích. Roční výnosy holdingu přesahují 1,6 miliardy korun. V posledních čtyřech letech uskutečnila Solitea řadu významných akvizic IT společností - Altus software, Aquasoft, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems atd.

Sdílejte článek: