reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

E-shop Alza.cz a srovnávač Heuréka zakopaly zbraně, obnovují spolupráci Hráči dne

14:17, 29. 6. 2022

Největší český e-shop Alza.cz (majitelem skupina investorů v čele s Alešem Zavoralem) a cenový srovnávač Heureka.cz zapomenuly na vzájemné osočování a obnovují spolupráci. Po dubnovém spuštění kooperace na Slovensku nyní největší český e-shop začal nahrávat svůj katalog i do české verze srovnávače.

Alza s Heurékou přerušila spolupráci na jaře 2016 v reakci na tehdejší akvizici cenového srovnávače spolu s velkým e-shopem Mall.cz skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta (s finanční podporou Petra Kellnera a Daniela Křetínského). "V první řadě je třeba říci, že Heuréka již není nezávislým cenovým srovnávačem, usnadňující zákazníkům správnou volbu. V současné době se jedná o placené služby, proto již z podstaty nelze hovořit o "nezávislém srovnání"," uvedli tehdy zástupci Alzy.

Nyní jsou zbraně zakopány, Mall Group a Heureka mají rozdílné majitele. "V kontextu narůstající inflace jsme v druhé půlce loňského roku upravili naši cenovou strategii a chceme zákazníkům usnadnit, aby se o výhodnosti našich cen co nejsnáze přesvědčili. K tomu patří i cenové porovnání mezi různými obchody," uvedl Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz.

Spolupráce Heureky a Alzy probíhá i na dalších trzích, kde Heureka působí. "Na našem maďarském srovnávači Arukereso.hu je Alza tradičním partnerem už několik let, a po napojení na Slovensku dávalo smysl, aby se naše spolupráce rozšířila i na český trh," doplnil Tomáš Braverman, CEO Heureka Group.