Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

E-shop Alza.cz otevře stovky nových AlzaBoxů Hráči dne

20:48, 25. 7. 2020

Největší český e-shop Alza.cz (majitelem skupina investorů v čele s Alešem Zavoralem) plánuje masivní rozšíření výdejních schránek, tzv. AlzaBoxů (foto). Jejich počet se má do roku 2021 až zpětinásobit. Alza v současnosti provozuje ve třech zemích celkem 205 AlzaBoxů a jeho ambicí je přidat další stovky nových. V plánu je mít po celém Česku dohromady přes 600 boxů, zhruba 300 na Slovensku a 100 v Maďarsku.

Nové výdejní schránky už Alza v posledních dnech nainstalovala na desítkách míst, například v Teplicích, Domažlicích, Litvínově, v Hronově nebo Prostějově. Na Slovensku síť rozšíří například v Banské Bystrici, Žilině či v Myjavě. Instalaci více než 800 nových schránek chce firma zvládnout během několika měsíců, v plánu je zprovoznit 120 až 150 AlzaBoxů každý měsíc.

"Od března do června 2020 se vytíženost schránek zvedla v průměru o více než 130 procent ve srovnání s loňskem a za celé období takto firma doručila stovky tisíc zásilek. AlzaBoxy jsou ideální řešení pro bezkontaktní, a tím pádem bezpečný výdej objednávek - vyzvednutí zásilky trvá zpravidla jen několik vteřin a s každým závozem navíc boxy dezinfikujeme. Právě možnost bezkontaktního výdeje nás utvrdila v rozhodnutí instalovat nové schránky a přiblížit se zákazníkům v dalších městech. Chceme být připravení jak na hlavní sezonu, tak na případnou druhou vlnu pandemie," uvedl ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.