Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

E-shop s módou Zoot otevřel první kamennou prodejnu Hráči dne

12:10, 27. 8. 2019
E-commerce Aleš Borovan

Průšvihový e-shop s módou Zoot zkouší restart. Online obchod vůbec poprvé otevřel 26. srpna velký kamenný obchod v pražském obchodním centru Černý Most. Společnost očekává, že další podobně laděné prodejny budou následovat po celé republice. "V podobném duchu jako prodejnu v Centru Černý Most chceme předělat i stávající známé Výdejny radosti. Pořád si zde zákazníci budou moci vyzvedávat online objednávky, přičemž budou moci vybírat i z nabídky zboží na místě. V prodejnách narazí především na nejprodávanější zboží na Zootu," uvedl ředitel společnosti Lukáš Uhl s tím, že proměnou projde kompletní síť výdejen, které se změní na prodejny.

Pilotní prodejna v jednom z největších obchodních center v Česku bude mít rozlohu 270 metrů čtverečních. Zákazníci v ní najdou oblečení a doplňky od zhruba 50 značek ze zhruba 200, které má Zoot v nabídce. Nejšířeji bude zastoupená dámská sekce a home, kam spadají nejrůznější bytové doplňky a podobně.

Ztrátový Zoot se dostal do trablů na přelomu roku 2018/2019, když nedokázal splácet závazky ve stanovené lhůtě. Na konci letošního ledna požádal o ochranu před věřiteli a soud na jeho majetek vyhlásil tříměsíční moratorium. Podle reorganizačního plánu se předpokládá, že nezajištění věřitelé získají zpět cca 10 procent svých pohledávek. Celková výše přihlášených pohledávek v řízení dosáhla objemu téměř 762 milionů korun. Z toho na nezajištěné pohledávky připadlo 652 milionů (z toho BH Securities 240 milionů).