reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

E-shopy s oblečením a módou Bibloo a Urban Store hlásí letošní růst o více než 40 procent Hráči dne

14:01, 9. 12. 2020

Velký e-shop s módním oblečením Bibloo.cz, který se před rokem v rámci fúze majetkově spojil s dalším online obchodem s módním oblečením UrbanStore.cz a který provozuje lokalizované e-shopy v deseti evropských zemích, hlásí za letošek rekordní tržby. I přes turbulentní vývoj během roku se skupině i díky spojení dařilo meziročně růst na úrovni 42 procent. Letošní tržby by podle zástupců e-shopů měly atakovat hranici 1,4 miliardy korun.

"Do vedení skupiny se nám podařilo přivést výraznou posilu v osobě Martiny Kudláčkové, která přichází po 13 letech strávených ve Sportisimu, kde byla z pozice ředitelky nákupu zodpovědná za produktovou strategii. Martina nastoupila na pozici CEO a ve vedení ji doplnil David Štěpánek na pozici provozního ředitele. Hlavními cíli nového vedení je kontinuální rozšiřování produktové nabídky ve fashion a sportswear segmentech," uvedl spolumajitel a akcionář Bibloo/UrbanStore Petr Liesner. Majoritním vlastníkem je pak miliardář Václav Skala (Pražská správa nemovitostí/PSN - někdejší majitel obchodního domu Kotva).

"Velkým pozitivem je, že se nám kontinuálně daří zvyšovat poměr tržeb ze zahraničních mutací a posilovat naši přítomnost na těchto trzích. Naopak pomyslnou černou kaňkou v našich jinak úspěšných aktivitách představuje nepříznivá situace u našich retailových jednotek, které pochopitelně trpí tvrdými vládními opatřeními a s nimi spojeným odlivem zákazníků, což můžeme jen těžko ovlivnit," doplnila Kudláčková (foto).