reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Economia odděluje obsahové tituly od technologické platformy, do firmy nastoupí Skřivánek Hráči dne

15:22, 2. 12. 2021

Vydavatelství Economia miliardáře Zdeňka Bakaly přilákalo do svých řad zkušeného mediálního matadora Tomáše Skřivánka (foto). Ten v prodělečné mediální firmě nastoupí od 1. ledna 2022 na nově vytvořenou pozici ředitele pro oblast mediálních produktů. Je to finální fáze procesu, během kterého Economia oddělila tvorbu vlastního obsahu (Hospodářské noviny, Hn.cz, Ekonom, Respekt, Aktualne.cz) a provozování technologické platformy. Jejich řízení se budou ve vedení firmy věnovat odlišné týmy.

Dochází tak k dezintegraci newsroomu a opuštění fáze jednotného řízení všech redakcí. Funkce ředitelky redakcí v této souvislosti zanikne a redakce budou napříště řízeny jejich šéfredaktory, kteří budou ze své práce odpovědní přímo ředitelce a představenstvu společnosti. Zuzana Kleknerová, jež funkci ředitelky redakcí v posledních třech letech zastávala, vydavatelství Economia ke konci roku opustí.

Skupina produktů, kterou tvoří výhradně on-line tituly bez vlastního obsahu, tedy freemailový portál Centrum.cz, webové rozcestníky a integrátory obsahu jako jsou Centrum.cz, Atlas.cz, Volný.cz, či specializované integrátory obsahu jako Vaření.cz, Žena.cz či Vybermiauto.cz, zůstane i nadále v gesci technologického ředitele. Tuto roli od října letošního roku zastává Tomáš Eder.

Skřivánek přichází z pozice šéfredaktora slovenského ekonomického týdeníku TREND. Před přestupem na Slovensko řídil ve vydavatelství Vltava Labe Media centrální redakci Deníku. Stál rovněž u rozjezdu ekonomického deníku E15 v roce 2007.