Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Economia: provozní zisk firmy za první pololetí 2023 překročil 10 milionů Hráči dne

10:47, 25. 8. 2023

Mediální dům Economia, který ovládá miliardář Zdeněk Bakala, zveřejnil kusá a jen částečně vypovídající ekonomická čísla za první pololetí 2023. Podle firmy se v uvedeném období povedlo zvýšit jak inzertní příjmy, tak výnosy z digitálního předplatného i hodnotu předplatitelského kmene - především díky Hospodářským novinám. K vyšším výnosům měl přispět i start nových projektů, jakými jsou videopořad Spotlight a obsahový web Vyber.Centrum.cz. Economia v prvním pololetí tak zvýšila inzertní výnosy o 6 milionů a provozní zisk se i díky tomu dostal nad 10 milionů korun, což je o 8 milionů více než v minulém roce.

"Economia je provozně zisková. Jsme připraveni investovat do obsahu, ale zároveň pokračujeme v opatřeních, která nám zajistí dlouhodobě udržitelné fungování. Jsem ráda, že se nám daří plnit tříletou ambiciózní transformační strategii," uvedla ředitelka Economie Lenka Černá (foto).

Jak jsme uvedli již dříve, Economia za rok 2022 prodělala 59 milionů korun. O rok dříve prodělek činil 8 milionů. Na prohloubení ztráty se podepsalo hlavně odepsání vývoje předplatitelského systému, celkové odpisy firmy v roce 2022 činily 28 milionů. Dalšími negativními vlivy byly nárůsty cen energií, tiskařských prací a distribuce tisku. Bakala loni musel společnosti poslat finanční injekci 55 milionů korun. Společnost je tak ve výrazném šetřícím módu.