Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Film o odbojové skupině bratří Mašínů získal nejvíce nominací na České lvy Hráči dne

14:02, 15. 1. 2024
Televize Film Aleš Borovan

Největší počet nominací v rámci dalšího ročníku filmového a TV ocenění Český lev nasbíral zdařilý film Tomáše Mašína Bratři (foto), jež vypráví příběh bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo. Akademici mu přisoudili celkem 15 nominací, včetně kategorie Nejlepší celovečerní hraný film, Nejlepší režie nebo Nejlepší herec v hlavní roli (zde dokonce získal dvě nominace - herci Oskar Hes a Jan Nedbal). Dohromady 12 nominací obdrželo od akademiků výpravné detektivní drama z doby Československa 30. let Úsvit Matěje Chlupáčka.

Celovečerní debut Roberta Hloze sci-fi thriller Bod obnovy, který pokládá otázku, zda nám technologie budou zaručovat lepší život, získal 8 nominací. Se stejným počtem nominací se uchází o lví sošky i černá komedie Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara Přišla v noci o páru třicátníků, jejichž poklidný život naruší vpád matky jednoho z nich. Režisér Tomáš Mašín bodoval se sedmi nominacemi i s psychologickým filmem s kriminální zápletkou Němá tajemství. Sedm nominací má na svém kontě i tragikomedie Petra Slavíka Tancuj Matyldo. Šest nominací získal seriál Jana Pachla Volha.

O nominacích 31. ročníku cen Český lev hlasovalo 195 filmových profesionálů, kteří hodnotili 33 celovečerních hraných filmů, 15 dokumentárních filmů, 8 animovaných filmů a také 10 krátkých filmů. Dále akademici hodnotili 6 televizních filmů nebo minisérií a 14 seriálů, které byly uvedeny na televizních obrazovkách nebo na internetu.