reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Filmový byznysmen Hronec spouští SVOD službu s festivalovými filmy Hráči dne

13:56, 28. 4. 2020
Film Internet Aleš Borovan

Filmový podnikatel Ivan Hronec (foto) rozšiřuje hybridní distribuční model své společnosti Film Europe o další kanál. Spouští česko-slovenskou festivalovou SVOD (subscription video-on-demand) službu Edisonline. Měsíční předplatné je 155 korun, při dnešním spuštění bude v základním balíčku 50 filmů převážně evropské produkce oceněných na festivalech v Cannes, Benátkách či Berlíně, 12 filmů pro děti a přístup k online vysílání filmových kanálů Film Europe, Be2Can a Československo se stovkami festivalových a archivních česko-slovenských snímků.

"Před deseti lety byla Film Europe distribuční společností. Poté se spuštěním kanálu Film Europe stala televizí, založila filmové festivaly Be2Can a Scandi a nedávno otevřela butikové kino Edison Filmhub v Praze a Kino Film Europe v Bratislavě. Nyní náš brand rozšiřujeme první česko-slovenskou festivalovou online videotékou. Edisonline není panickým projektem pro čas karantény, VOD platforma byla součástí našeho filmhubu již od jeho spuštění. Proto jsme našli výhodu v nevýhodě a uvolněné kapacity využili k jejímu doladění," komentoval Hronec.

V průběhu roku až do 31. května 2021 přibude každý měsíc dalších 30 filmů a postupně tak Edisonline nabídne více než 400 SVOD snímků v základním balíčku. Technickou podporu Edisonline zabezpečuje brněnská firma Sledovanitv.cz.