reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Filmový festival v Karlových Varech se letos neuskuteční Hráči dne

10:06, 28. 4. 2020
Celebrity Film Aleš Borovan

Co se dalo tušit již v předchozích týdnech, se nyní stalo jistotou - v letošním roce neproběhne Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Mělo se jednat o 55. ročník. Tým prezidenta festivalu Jiřího Bartošky (foto) se rozhodl 55. ročník festivalu uskutečnit ve dnech 2. až 10. července 2021.

"Vzhledem k tomu, že situace se neustále vyvíjí, nařízení vlády ohledně konání kulturních akcí budou průběžně aktualizována a je těžké je predikovat. Jsme v pravidelném spojení s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem, konzultovali jsme situaci také s premiérem Andrejem Babišem a na základě těchto rozhovorů jsme dospěli k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit."

"Hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné," doplnil Bartoška.

Bartoškův tým se rozhodl namísto regulérního festivalu připravit speciální verzi tradiční přehlídky v kinech (ta by již v nějakém omezeném režimu měla fungovat), která by v původním festivalovém termínu (3. až 11. července 2020) nabídla divákům po celé České republice "výběr snímků, které stojí za to vidět".