reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Fintech start-up Twisto loni provedl skoro 7 milionů transakcí Hráči dne

12:54, 5. 3. 2021
start-up Aleš Borovan

Růstová provozní čísla za rok 2020 hlásí fintech start-up Twisto payments, který nabízí odložené platby. Podle zástupců firmy Twisto za své zákazníky během loňského roku zaplatilo "zhruba 3,2 miliardy korun (v přepočtu 122,5 milionu eur), což představuje meziroční nárůst o více než 50 procent". Počet provedených transakcí se měl loni zvýšit téměř o 80 procent na 6,8 milionu transakcí (všechno konsolidovaná čísla za Česko a Polsko). "V letošním roce se chceme vrátit k plánům na expanzi a věříme, že se nám opět podaří mít růst přesahující 100 procent ve většině námi měřených parametrů," uvedl Michal Šmída (foto), zakladatel a CEO Twista.

V loňském roce přibylo k 1600 e-shopům, kde bylo možné využít odložené platby Twisto, dalších více než 800, čímž se počet e-shopů nabízejících Twisto Pay ke konci roku vyšplhal na 2400. Zhruba 60 procent spolupracujících e-shopů se nachází v Polsku.

Twisto účet, hlavní produkt společnosti, využívá přes 170 tisíc zákazníků. Účet obsahuje platební kartu, virtuální platební kartu, platbu mobilním telefonem - Apple Pay a Google Pay, platbu složenek a faktur Snap a dělení společných nákupů s názvem Split.