Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Fond J&T Thein investuje do IT společnosti Aitcom Hráči dne

Nedávno založený fond J&T Thein SICAV (akciová společnost s proměnným základním kapitálem), který rozjel bývalý šéf O2 Tomáš Budník (foto; 65 procent) společně se skupinou J&T (35 procent), má na kontě další nákup. Před několika dny koupila pardubickou společnost Aitcom. Ta se již více než 15 let zabývá dodávkami ICT řešení a infrastruktury (koncept správy ICT infrastruktury) pro řadu zákazníků například z oblasti automotive, pojišťovnictví ale i státní správy. Aitcom je již čtvrtou ICT firmou, kterou Thein letos přidal do svého portfolia (ještě Síť, net.pointers a Cross Network Intelligence).

Aitcom je podle Budníka dalším krokem ke sestavení komplexního ICT portfolia. Konkrétně vidí hlavně možnost synergie s již jmenovanou Sítí. "Je to vhodný komplement ke společnosti Síť. Schopnost analyzovat stav ICT, pokrýt klíčová rizika a být dlouhodobým a spolehlivým partnerem pro provoz bez výpadku, to je dnes klíčové. Má stabilní a zkušený tým s výbornými referencemi a know-how, na kterém se dá dlouhodobě stavět," vysvětluje rozhodnutí investovat do Aitcomu Budník.

Aitcom měl za poslední fiskální rok 2019/2018 obrat přes 156 milionů korun (meziročně minus 64 milionů), čistý zisk dosáhl 22 milionů (plus 3 miliony).