reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

God of War Ragnarök míří podle obchodníků k metě nejprodávanější hra roku Hráči dne

09:25, 3. 12. 2022

Nová hra God of War Ragnarök (screen), která je šestým hlavním titulem celé herní frančízy (ta má rovněž vedlejší hry), boduje v českých obchodech. God of War Ragnarök je exkluzivně určena pro herní konzole PlayStation 4 a PlayStation 5, v prodejích podle obchodníků předčila i multiplatformní tituly. Vývojářské studio je Santa Monica Studio, publisherem Sony Interactive Entertainment.

"Ihned po spuštění předobjednávek God of War Ragnarök bylo jasné, že se nám tady rýsuje nejprodávanější hra roku. A to se nám v den vydání potvrdilo. God of War u nás ovládl nejen listopadový žebříček, ale už teď víme, že takřka jistě i celý rok," uvedl Martin Schovanec, spolumajitel velkého e-shopu Xzone.cz (má v Česku i čtyři kamenné prodejny). V rámci Xzone se nového God of War prodaly tisíce kusů. Ragnarök se podle něj primárně prodával na současnou generaci PlayStation 5, verze pro starší PlayStation 4 si však stále udržela podíl 25 procent.

V listopadových prodejích Xzone.cz (viz obrázek) bodovaly i další novinky, druhým nejprodávanějším titulem byla platinová edice Farming Simulatoru 22, třetím nejprodávanějšími titulem pak byla zářijová FIFA 23. Na čtvrtém místě pak skončila očekávaná dvojice Pokémon Scarlet a Pokémon Violet, která vyšla 18. listopadu pouze na Nintendo Switch.