Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Godla s hákáčem a premiéra na Hitlerovy narozeniny – do kin míří nejbláznivější komedie roku Hráči dne

08:11, 22. 2. 2023
Film Aleš Borovan

Podle všeho nejzběsilejší komedie roku - Invalida slovenského režiséra Jonáše Karáska (Kandidát, Amnestie) - vstoupí za pár týdnu do českých kin. Stačí jen pár náznaků - ve filmu se objeví romský herec Zdeněk Godla v uniformě SS a česká premiéra Invalidy je naplánována na 20. dubna, tedy na den narozenin Adolfa Hitlera. Na Slovensku se film promítá od 9. února.

"Důležitým tématem v našem filmu je kvalita mezilidských vztahů a fungování v rodině, což někdy řeší každý z nás. Přestože ve filmu otevíráme několik vážných témat, děláme to, myslím si, s humorem. Někdy až nekorektním a na hraně, což by diváky mohlo bavit," uvedl Karásek.

Diváci v Invalidovi uvidí "šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitou techno hudbu, začínající organizovaný zločin" a řadu hvězd rapperské scény (Rytmus, Majk Spirit, Vec). V hlavní rolích se vedle Godly představí Gregor Hološka, Klára Melíšková, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Olga Belešová, Sväto Malachovský nebo Sáva Popovič. Za filmem stojí producenti AZYL Production, RTVS, Cinemart SK a HomeMedia.