Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hádka o miliony korun z prodeje vstupenek na loňské turné Mira Žbirky Hráči dne

06:17, 16. 8. 2018

Rozkol ve skupině kolem showbyznysových podnikatelů Jiřího Jurtina (na fotce vpravo) a Fawada Nadriho (vlevo; oba Nogup agency). Důvodem mají být peníze vybrané na vstupném na akci Miro Žbirka - Adventní symfonické turné 2017. Společnost Crystal Skull (majoritní vlastník Jurtin, Nadri minoritář) podala na firmu Ticket Art Praha (Renata Štupáková) insolvenční návrh a městský soud v Praze jí 14. srpna 2018 vyhověl. Ticket Art Praha měla pro Crystal Skull vybrat na tržbách za prodej vstupenek na Žbirkovy koncerty cca 8,9 milionu korun. Podle Crystal Skull však nedošlo k předání části tržeb ve výši 3,8 milionu.

Údajně zadržené peníze mají mít vliv na závazky Jurtina a spol. vůči dalším akcím. "Opravdu jsme se snažili vyřešit situaci smírnou cestou. Bohužel jsme na druhé straně nenalezli prostor pro dohodu. Insolvence byla jedinou cestou. Litujeme, že jsme způsobili spoustě našich herců komplikace, ale budeme tvrdými právními kroky postupovat tak, aby měli své závazky co nejdřív splacené," uvedl Nadri.

Štupáková s Jurtinem a Nadrim donedávna společně podnikala v koncertní firmě Sick Art (turné Lucie Bílé, Alexandrovců) a muzikálové produkci Dark style agency (Mamma mia!, Ať žijí duchové!).

Sdílejte článek: