reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hájkův agregátor FlashNews po kritice stahuje obsah od řady vydavatelů Hráči dne

10:31, 18. 11. 2020

Nový, kontroverzně vnímaný agregátor textů FlashNews, který spadá do skupiny miliardáře Martina Hájka, stahuje po silné kritice "neoprávněného přebírání obsahu" ze svého výběru nabídku obsahu řady velkých vydavatelů jako Czech News Center, Mafra, Economia, Seznam.cz nebo Vltava Labe Media, nebo i menších hráčů jako Zdopravy.cz.

"Nedokázali jsme správně komunikovat naši vizi především s vydavateli. A tuto chybu nyní napravujeme. Vydavatele, kteří vyjádřili nesouhlas s tím, že jsou mezi zdroji ve FlashNews, jsme z naší platformy odstranili," sype si popel na hlavu firma Livesport News na svém blogu (na fotce Filip Horký, který za agregátor odpovídá).

Přebírání obsahu ze strany FlashNews kritizovalo zejména Sdružení pro internetový rozvoj, sdružující velké hráče trhu. Podle informací Borovan.cz příslušné předžalobní výzvy již mají připravené nebo zaslali na adresu provozovatele agregátoru mediální firmy Daniela Křetínského. Agregátor FlashNews odstartoval na počátku listopadu, dle vlastních slov nabízí obsah z téměř 10 tisíc zdrojů.