reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hájkův Livesport rozjíždí novou nadaci, zastřešovat bude pomoc neziskovým projektům Hráči dne

08:34, 10. 1. 2024
Miliardáři Aleš Borovan

Miliardář Martin Hájek (foto) a jeho technologicko-mediální skupina Livesport rozjíždějí novou nadaci. Nadace Livesport je aktuálně v přípravné fázi, začít fungovat by měla ještě v letošním roce. Vedením nadace je pověřen Robert Basch, který dlouhé roky stál v čele sorosovské neziskovy Nadace Open Society Fund.

"Založení Nadace Livesport je dalším pokračováním restrukturalizace Livesport Group. Obecně se dá říct, že pod ni budou spadat neziskové projekty, do kterých je Livesport Group zapojená. Přesnou strukturu ani přesný rozpočet ale nadace zatím nemá, to jsou věci, které se budou řešit v nadcházejících měsících," uvedl na dotaz Borovan.cz mluvčí Livesportu Petr Vavrik.

Jak jsme napsali již dříve, Hájek investoval například do dárcovské platformy Donio, Livesport se stal partnerem vzdělávací neziskovky EDUin, dále projektu Česko.Digital nebo neziskovky Internetový institut. Firma rovněž podpořila konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty a kontroverzní Sdružení pro integraci a migraci.

Velký rozhovor s miliardářem Slavomírem Pavlíčkem o herním průmyslu a investičních plánech v české ekonomice zde: