Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Havelka s producentem Jeníčkem dotočili komedii Mimořádná událost Hráči dne

15:07, 7. 7. 2021
Film Aleš Borovan

Tvůrčí a producentský tým režiséra Jiřího Havelky (foto) a producenta Marka Jeníčka (Elekta Prague/Cinemart), který je podepsán pod úspěšnou komedií Vlastníci (2019, přes 320 tisíc diváků), na začátku července dokončil natáčení nové komedie Mimořádná událost. Námětem je skutečná příhoda s odbrzděným vlakem, ke které došlo nedávno v Česku v regionu Českomoravské vrchoviny. Jak je z popisu zřejmé, půjde o podobně komorní prostředí, jako v případě Vlastníků.

"Autobiografické momenty zde nejsou, nebyl jsem v tom vlaku, když se to stalo. Čerpal jsem ze zprávy, která proletěla českým veřejným prostorem více než před rokem, a částečně z veřejně dostupné zprávy drážní inspekce šetřící tuto mimořádnou událost. Vlak jel Českomoravskou vrchovinou a zastavil, protože měl poruchu s brzdami, strojvůdce vystoupil, odvzdušnil brzdy a ono se mu to samo rozjelo zpátky vinou gravitace. Ten vlak jel, zcela neřízen, ale zase v protikopci zastavil, takže se nic nestalo, trvalo to čtrnáct minut a my o tom natočili celovečerní film," uvedl Havelka.

V hlavních rolích se představí Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl, Alois Švehlík, Ctirad Götz, Tereza Marečková, Václav Kopta nebo Robert Mikluš.

Film Mimořádná událost bude mít premiéru v roce 2022, distribuci má na starosti Cinemart. Producentem filmu je Elekta Prague - Marek Jeníček, v koprodukci s Českou televizí - kreativní producent Jaroslav Sedláček a společností Cinemart. Film vznikl za podpory Státního fondu kinematografie.