Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herec a režisér Jiří Mádl posílá na knižní trh svůj první román a připravuje třetí film Hráči dne

17:00, 17. 5. 2022

Herec, scenárista a režisér Jiří Mádl (na fotce vpravo) opět překvapuje a osvědčuje mnohostranný talent. Aktuálně expanduje do knižního byznysu, když na trh posílá svůj první román Přitažlivost planety Krypton (nakladatelství BizBooks/Albatros Media). Tématem knihy je "neobvyklý vztah dvou mladých lidí... Oba si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton. Jejich příběh lemují témata jako hledání domova, budící se sexualita, láska a složité rodinné vztahy".

"První myšlenka na napsání knihy Přitažlivost planety Krypton přišla zhruba před 2,5 lety. Nejdřív jsem pár lidem rozeslal první dvě kapitoly a čekal na reakce, pak jsem začal psát," uvedl Mádl. "Všechny virtuální věci stejně jako sociální média od sebe spíš pořád odkopávám. Ale asi ve mně zanechaly dojem, a to tou jistou jinakostí. Tak velmi proměnily náš svět. Myslím, že u lidí se sklonem k povrchnosti to zanechalo povrchnost, u lidí citlivějších naopak otevřely prostor pro hledání toho, co jsou. Pro vytvoření nového prostoru, kde je bezpečno. Pro vytvoření Planety Krypton."

Kromě toho Mádl pracuje na svém třetím celovečerním filmu Vlny. Ten bude vyprávět příběh z Českého rozhlasu v 60. letech. Projekt podpořil filmový fond částkou 15 milionů korun. Vzniká v koprodukci Česko a Slovensko.