Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herec Budař konečně odstartuje výrobu svého režijního a producentského debutu, výpravné pohádky Hráči dne

16:25, 4. 9. 2021

Po několika letech příprav herec a producent Jan Budař konečně spouští natáčení svého režijního debutu, výpravné filmové pohádky Princ Mamánek (foto), podle své stejnojmenné knihy. Budař zároveň ztvární hlavní postavu rozmazleného prince Ludvíka, který je nucen vypravit se do světa. Krále bude představovat Martin Huba a v roli královny se před filmovou kameru vrátí Jana Nagyová (Arabela).

Obhroublého rytíře a průvodce hlavní postavy na dobrodružném putování si zahraje Ondřej Vetchý. V dalších rolích se představí Veronika Kubařová, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka jako hrobař Hrouda. Film nasnímá kameraman Jan Malíř, kostýmy připravila návrhářka Michaela Horáčková Hořejší, o filmové masky se postará Eva Ungrová.

Natáčet se začne začátkem září na zámku Dětenice. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-Valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů. Film vzniká v produkci Budařovy společnosti Budhar film, byl podpořen Státním fondem kinematografie, Jihomoravským filmovým fondem. Koproducenty jsou Česká televize a Bedna Films. Distributorem je Bontonfilm, premiéra je naplánována na září 2022.