reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herec David Švehlík si zahraje Krakonoše v připravované vánoční pohádce České televize Hráči dne

13:20, 25. 7. 2022

Herec David Švehlík dostal jednu z hlavních a zároveň ostře sledovanou roli Krakonoše v nové vánoční pohádce Krakonošovo tajemství (foto), jejíž další část Česká televize začala točit v těchto dnech. Režisérem je Peter Bebjak (Zpráva, Chlap, Duch, Slovania atd.). Ten již má první část natáčení se zimními záběry za sebou a nyní, během července a srpna, se vypravil do dalších krajů Česka. Štáb se objeví v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš, v jeskyních v okolí Blanska, ve skanzenu Veselý kopec a v Úštěku. Pro pohádkový zámek Hůrka, v němž se odehrává velká část děje, využili tvůrci lokace hradů Kost a Sovinec a zámků Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí.

Výkonným producentem ČT je Veronika Trčková, producent D.N.A Rastislav Šesták. Pohádka vzniká v česko-slovensko-německé koprodukci. Kromě Švehlíka v Krakonošově tajemství hrají Leona Skleničková, Jan Nedbal, Jakub Prachař, Dominika Morávková, Ondřej Sokol, Diana Mórová, Jakub Barták, Martin Huba a Norbert Lichý.

"Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení," uvedl Švehlík. "Rozporuplná a tajemná postava Krakonoše patří k nejzajímavějším hrdinům našich pověstí a pohádek. Lidé si o vládci a ochránci Krkonoš a jejich pokladů vyprávějí už několik století, knížek o Krakonošovi jsou desítky, možná stovky. Ale ani vědci se neshodnou na tom, kdo to vlastně Krakonoš je a odkud se vzal? Náš příběh přináší jednu z možných odpovědí na tuto věčnou otázku," vysvětluje autorka scénáře a kreativní producentka ČT Barbara Johnsonová.