Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herec Igor Chmela bude režírovat svůj filmový debut Hráči dne

09:26, 14. 10. 2021
Celebrity Film Aleš Borovan

Herec, muzikant a fotograf Igor Chmela se připravuje na svou první filmovou režii. Snímek Barcarole vzniká podle Chmelova vlastního scénáře. Text vznikl během lockdownu, kdy herec nemohl stejně jako jeho kolegové hrát v divadle a natáčet. Volný čas tak trávil psaním na chalupě a jako dobrovolník Českého červeného kříže v domově seniorů. Barcarole je těmito zážitky inspirován. Producentem filmu je Divadlo Verze a Kuli Film Radima Procházky. Část peněz producenti shánějí prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Doniu.

Natáčení by mělo začít na začátku roku 2022. Mladou pečovatelku si zahraje čerstvá majitelka letošní Thálie v kategorii umělkyně do 33 let v oboru činohra, Denisa Barešová, dále diváci uvidí Jana Kačera, Lenku Vlasákovou, Davida Matáska, Jana Dolanského, Davida Prachaře, Ladislava Hampla, Matouše Rumla a Miluši Hradskou.

"Hrdina dneška je mladý člověk, řešící řadu potíží. Hrdinou zítřka je starý člověk, který nebude schopen vyřešit v podstatě jedinou potíž, postarat se o sebe. A my chceme vyprávět příběh hrdinů dneška i zítřka," uvedl Chmela.