Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herečka Steinmasslová produkuje divadelní představení o malířce Toyen Hráči dne

09:17, 23. 4. 2024
Muzikály/divadlo Aleš Borovan

Čerstvá držitelka Českého lva Milena Steinmasslová za film Němá tajemství se nyní objevuje v nové roli - tentokráte jako producentka divadelního představení Toyen - Všechny barvy samoty (foto), kterou v premiéře 26. a 27. dubna uvádí pražské Divadlo Kolowrat. Hra vypráví o životě avantgardní malířky Toyen, rozené Marie Čermínové, jedné z představitelek evropského surrealismu první poloviny 20. století.

"Na začátku mé cesty k Toyen byly obrazy. Ty si mne přivolaly. A po letech ke mně přišla kniha Mileny Štrafeldové a její monodrama napsané pro mě.  A teď jsme skoro v cíli a už zdaleka nejsem sama. K vyplnění mého snu mi pomáhá hodně kolegů i sponzorů. Moc si přeji, aby se diváci s (naší) Toyen smáli, byli s ní smutní a hledající a nepotřebovali ji zařadit do jakékoli škatulky. Je krásné jen s ní být," uvedla Steinmasslová, která kromě producentské role v inscenaci vystupuje v hlavní herecké roli.

Spolu s ní vystupuje i performerka a tanečnice Klára Hajdinová. Režisérkou představení je Tereza Karpianus. Na produkci se podílí i Slovo, příběh a my z.s. a ArtWay Theater.