Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herní studio Bohemia Interactive vydává další hru ze série Arma, pracuje na Arma 4 Hráči dne

13:02, 19. 5. 2022

Jedno z největších herních studií v Česku, Bohemia Interactive (BI), prodlouží byznys kolem úspěšné herní série Arma. Na platformě Early Acces/Steam a na Game Preview/Xbox se začala prodávat jakási demo hra/vojenská simulace Arma Reforger (screen). "Arma Reforger čerpá z odkazu debutové hry Bohemia Interactive Arma: Cold War Assault a vrací hráče na ostrov Everon - do známého prostředí během osmdesátých let minulého století." Zatím běží v modu předběžný přístup, v současné době nemá žádné oficiální datum vydání verze Arma Reforger 1.0.

"Arma Reforger představí dosavadní pokrok studia a možnosti nového enginu Enfusion. Arma Reforger je zároveň kreativní platforma, která hráčům nabídne zásadně přepracované nástroje pro moddování. Arma Reforger poskytne fanouškům možnost objevovat nové vlastnosti a možnosti enginu Enfusion a zároveň vývojářům z Bohemia Interactive předat cennou zpětnou vazbu pro pokračující vývoj Arma 4," komentovali zástupci BI.

Tím studio potvrdilo práce na Arma 4, tedy na pokračování PC/konzolové hry Arma 3, která vyšla v září 2013 (plnohodnotná verze). Té se doposud prodalo přes 1,13 milionů kusů plus stahovatelný obsah 2,24 milionu kusů.