Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Herní vývojář Vávra zainvestoval do vývoje brýlí pro virtuální realitu Xtal Hráči dne

12:32, 12. 8. 2021

Známý herní vývojář Daniel Vávra (foto; tituly Mafia, Kingdom Come: Deliverance), který na nedávném prodeji studia Warhorse Studios vydělal sumu v řádu stovek milionů, zainvestoval do technologického segmentu. Vávra se nyní stal minoritním vlastníkem technologického start-upu Vrgineers Partners (VP), který se zabývá vývojem sofistikovaných brýlí pro virtuální realitu Xtal.

Vávra zde získal 1,44 procenta. Dalšími investory v tomto investičním kole se stali Michael Poplar (3,67 procenta), Josef Průša/Prusa Research (3,02 procenta) nebo český projekt Somnium Space a brněnská firma Purple Ventures. Celkem se v tomto kole měla naraisovat částka 2,5 milionu dolarů (přes 54 milionů korun).

Peníze budou určeny do rozšíření distribuce, vývoje nebo marketingu Xtal, "zejména do kontinuálního vývoje leteckých simulátorů pro výcvik pilotů ve virtuální realitě". Vedle vývoje a výroby leteckých simulátorů poputují nově investované finance také do vývoje modulu pro smíšenou realitu, která umožňuje specifické spojení výcviku mezi fyzickým kokpitem a virtuálním prostředím. Součástí headsetu určeného pro smíšenou realitu je kamerový stereoskopický modul, který zabírá celé zorné pole. Je složený ze dvou kamer o rozlišení 4K a umožňuje volné přepínání mezi realitou a virtuálním prostředím.