Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Heureka Group: český e-commerce trh v druhém kvartálu 2024 vzrostl o 3 procenta Hráči dne

08:02, 10. 7. 2024

Růst českého e-commerce trhu se podařilo udržet i ve druhém čtvrtletí 2024. Tržby tuzemských e-shopů za 2Q vzrostly o 3 procenta v porovnání se stejným obdobím roku 2023. Vyplývá to z dat společnosti Heureka Group. Z pravidelné analýzy eCommerce Insideru dále vyplývá, že se mírně snížila průměrná hodnota objednávky na 1398 korun (minus 8 procent). Meziroční růst trhu za 1Q 2024 činil 4 procenta.

"V e-commerce je patrná další konsolidace online trhu, spojená s jistým nasycením nákupních potřeb zákazníků. Větší růst je brzděn poklesem ve velkých kategoriích, jako jsou notebooky, granule pro psy, nebo chytré hodinky. Rostou nové kategorie, které před pár lety skoro nikdo v online prostředí neznal - solární panely, diaboly a broky, nebo třeba elektrické motorky. Některé e-shopy sice rostou dvouciferně, ale současně jiné dvouciferně klesají," uvedl David Chmelař, generální ředitel Heureka Group.

Podle čísel Heureky a APEK, česká e-commerce zakončila rok 2023 s celkovým obratem 185 miliard korun, jedná se tak o pokles o 6 procent oproti předchozímu roku. V roce 2022 přitom e-commerce trh klesnul o 12 procent.