reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hřebejk zdařile mixuje detektivku a komedii v minisérii ČT Pozadí událostí. Na obrazovce od září Hráči dne

17:34, 30. 8. 2022
Televize Aleš Borovan

Česká televize nasadí do vysílání od neděle 11. září velmi zajímavě pojatou minisérii režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského Pozadí událostí (foto). Titul na pomezí detektivky, komedie a univerzitního románu nabídne čtyři epizody (ČT1, neděle, prime time). Točilo se v únoru a březnu 2021 v Praze a v Olomouci během nejtěžších koronavirových restrikcí.

"Petr Jarchovský, Michal Sýkora (autor námětu, pozn. aut.) a já, jako autoři, známe prostředí vysoké školy skoro dokonale. V detektivním žánru už se pár let pohybuji, od pokusu o nadhled a eleganci v Detektivech od Nejsvětější trojice, po temnou notu v Rédlovi, kterého Petr dramaturgoval. Zápletka minisérie Pozadí událostí je detektivní, žánrem je to komedie, ale výsledkem by ideálně měla být originální, filozofující moralita, stavějící na paradoxech současné společnosti a mezilidských vztahů. Téma Pozadí událostí je naprosto dnešní: muži a ženy a jejich vztahy v době měnících se společenských rolí," uvedl Hřebejk.

V hlavních rolích se představí Jiří Havelka, Katarína Kubošiová, Petra Hřebíčková, Jitka Čvančarová, Martha Issová, Petr Ostrouchov, Petr Vančura, Luboš Veselý atd. Pozadí událostí vzniklo v tvůrčí skupině ČT Jana Lekeše, výkonnou produkci měla na starosti Barletta (Matěj Chlupáček, Maja Hamplová).