reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Internetová firma Seznam.cz chce expandovat na trh OTT televizí, šířit bude Novu a Primu Hráči dne

08:41, 20. 5. 2022

Internetový a mediální dům Seznam.cz (na fotce trojCEO Kapalín - Procházka - Zima) plánuje rozšíření byznysového záběru. V delším horizontu (nemělo by to být letos) chce rozjet OTT TV platformu (OTT - over the top, pozn. aut.). Jedná se o audiovizuální službu, která k distribuci obsahu směrem ke koncovým uživatelům využívá veřejné internetové sítě (na rozdíl od IPTV, které využívá síť a infrastrukturu poskytovatele).

Vysílací rada nyní Seznam.cz (majitelem je miliardář Ivo Lukačovič) registrovala jako provozovatele převzatého rozhlasového a televizního vysílání. V programové nabídce šířených TV kanálů by se měly objevit Nova, Nova Action, Nova Cinema, Prima, Prima love, Prima Max, Prima Zoom, CNN Prima News nebo Seznam.cz TV.

"Uvažujeme o vstupu do segmentu OTT TV. Důvodem je stále se rozšiřující tematický záběr videoobsahu, který nabízíme na Streamu, i zvyšující se počet partnerů, kteří s námi spolupracují. Chtěli bychom vytvořit platformu, na které bude jak obrovský videoarchiv, tak spousta partnerského obsahu s prvky živého vysílání," uvedl ředitel business developmentu Seznamu Igor Kalaš. V tuto chvíli ještě není jasné datum spuštění služby. Velmi pravděpodobné bude zpoplatnění OTT TV.