Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Internetový seriál #martyisdead získal mezinárodní cenu Emmy, producenti chystají pokračování Hráči dne

08:13, 24. 11. 2020

Český internetový seriál #martyisdead (foto) streamovací služby Mall.TV získal hezký úspěch -  televizní ocenění International Emmy Award (pozor, neplést s velkými cenami Emmy) v kategorii Short-Form Series. "Historicky první Emmy pro seriál #martyisdead vnímáme jako úspěch pro české filmové tvůrce a celou Českou republiku. Také nás těší, že česká žánrová produkce uspěla v tak velké celosvětové konkurenci," komentovali producenti Vratislav Šlajer a Milan Kuchynka.

Osmidílný seriál vznikl v produkci společností Bionaut, Mall.TV, Cz.nic a ve spolupráci s projektem Bezpečně na netu. Hlavní roli Martyho ztvárnil Jakub Nemčok, dále hrají Petra Bučková, Jan Grundman, Sára Korbelová, Matěj Havelka nebo Andrej Polák. Scenáristy jsou Jaroslav T. Miška a Jan Stehlík. Režie Pavel Soukup.

Zúčastněné produkční firmy pracují na dalším internetovém titulu podobného ladění - na pokračování seriálu pod názvem #annaismissing, které vzniká opět v koprodukci Bionautu a Mall.TV. Zatímco tématem oceněného seriálu byla kyberšikana a morální hranice činů odehrávající se za zaheslovanými účty, ústředním motivem chystané novinky je vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí.