Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Investice V-Sharpu začal řídit Slovák Zabadal Hráči dne

14:09, 23. 2. 2021

Novým investičním ředitelem ve skupině V-Sharp Ventures Michala Menšíka se stal naplno od nového roku slovenský manažer Matej Zabadal (foto). Jeho úkolem bude především posilovat pozici skupiny coby preferovaného investora pro startupy v oblastech e-commerce, logistiky a fintechu, hledat nové investiční příležitosti a aktivně podporovat stávající projekty (například logistický start-up DoDo).

Zabadal do V-Sharpu přichází z pozice hlavního analytika investiční skupiny DRFG, kde působil téměř téměř pět let. Z investičního analytika v oblasti telekomunikace se postupně přesunul do pozice, kdy byl zodpovědný za analýzu, strukturu, vyjednávání a realizaci private equity transakcí o celkovém objemu přibližně miliardy korun. Předtím pracoval v PwC nebo v ChytryHonza.cz.

"Finanční injekce se začínající firmě vždy hodí, ale pomoc startupům rozhodně nemůže být jen o penězích. Chceme se od ostatních investorů odlišit schopností sdílet zkušenosti a odborné znalosti napříč skupinou, otevírat partnerským start-upům správné dveře a aktivně jim pomáhat byznys zdravě rozvíjet," komentoval Zabadal.