reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Investiční skupina PPF vybrala nového šéfa segmentu telekomunikací a médií Hráči dne

17:54, 16. 5. 2022

Telekomunikační a mediální divize skupiny PPF dostane nového ředitele. Od července se jím indický manažer Balesh Sharma (foto), který v Česku před lety šéfoval tuzemské pobočce Vodafone. Sharma bude odpovídat za řízení a rozvoj telekomunikačních operátorů, poskytovatelů telekomunikační infrastruktury a provozovatelů televizních stanic PPF ve střední a jihovýchodní Evropě. Sharma se přestěhuje do Prahy z Johannesburgu, kde dosud vedl společnost Vodacom South Africa.

Sharma také převezme od končícího CEO PPF Ladislava Bartoníčka funkci CEO PPF Telecom Group. Od loňského dubna zastával Bartoníček obě funkce (CEO skupiny PPF a CEO PPF Telecom Group) souběžně. Nyní Bartoníčka na pozici CEO PPF střídá Jiří Šmejc.

"Jmenování Baleshe Sharmy dál podpoří snahu PPF vyhledávat a vytvářet hodnotu v různých segmentech trhu i regionech po celém světě," komentoval Bartoníček. Sharma doposud dvacet let působil v rámci Vodafone Group. Jako CEO působil v čele dceřiných nebo partnerských společností Vodafonu na Maltě, v Česku, v Indii a v Jižní Africe. V Indii a Jižní Africe řídil Sharma operátory s více než 300 miliony, respektive 42 miliony aktivními klienty.