reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Investiční start-up Fondee získal další investici v řádu desítek milionů Hráči dne

12:00, 26. 8. 2021

Český startup Fondee, který chce Čechy naučit investovat, získal pro další rozvoj, regionální expanzi, personální růst a také na podporu marketingu jeden milion eur, tedy něco přes 25 milionů korun. Do start-upu vkládá prostředky skupina soukromých investorů kolem Leoše Navrátila, která se déle než dvacet let věnuje investicím na kapitálových trzích. Součástí investičního kola je také J&T Banka, která start-up manželů Hlavsových (foto) podpořila deseti miliony korun již loni na podzim. Investice podléhá ještě schválení ČNB.

"Peníze od investorů nás posunou opět o další výrazný skok dál, věříme ve znatelnou akceleraci našeho byznysu. Nedávno jsme získali novou licenci od ČNB a díky tomu můžeme připravovat zahraniční expanzi. Zaměříme se rovněž na rozšíření produktové řady a konečně pro naše klienty spustíme také mobilní aplikaci,“ říká spoluzakladatel Fondee Jan Hlavsa (na fotce se svou ženou, se kterou Fondee založil).

Fondee, které odstartovalo v lednu 2019, má nyní 4 tisíce klientů a v polovině července startup obdržel licenci obchodníka s cennými papíry od ČNB. Spolu s ní získalo Fondee i právo takzvaného EU passportu, které hodlá využít pro expanzi do zahraničí.