Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Investoři Inven Capital a Enern do Topíte.cz poslali desítky milionů Hráči dne

11:28, 25. 11. 2020

Český start-up Topíte.cz, který propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi, získal další peníze od investorů. Celkem 80 milionů korun (3 miliony eur) poskytly fondy/investiční skupiny Inven Capital a Enern. Celkově tak start-up za dva roky existence získal investice přesahující 100 milionů korun. Tyto prostředky plánuje firma investovat do expanzi na domácím poli i v zahraničí - do léta příštího roku chce znásobit dosavadní výsledky a zamířit do Polska.

Firma současně vstupuje na trh fotovoltaiky a rozšiřuje nabídku svých služeb. "Od září jsme také velmi pokročili v programování naší interní aplikace, které pracovně říkáme Kotelna. Ta nám pomáhá rozplánovat jednotlivé zakázky, časem do ní chceme překlopit úplně všechny funkcionality včetně evidence materiálu ve skladu. Do léta bude připravená jak pro náš interní tým, tak pro externisty jako marketplace, kde budou moci hledat pracovní příležitosti v okolí," uvedl CEO a zakladatel Topíte.cz Daniel Helcl (foto).

"Topíte.cz zajišťuje zákazníkům prostřednictvím své webové platformy maximální pohodlí a transparentnost při výběru vytápění, jaké v Česku v tomto oboru nikdo nenabízí," komentuje investici Ivo Němejc, investiční ředitel Inven Capital.

V Topíte.cz Helcl drží 17 procent. Minoritní podíly vlastní několik investorů: Presto Ventures 12,65 procenta, Enern 35,72 procenta a Inven Capital 22,95 procenta.