Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Investoři se vrhli na novou emisi dluhopisů Heuréky za více než 600 milionů Hráči dne

07:59, 14. 12. 2020

Skupina cenových srovnávačů Heureka Group (HG), kterou ovládá miliardář Petr Kellner, Daniel Křetínský a spol. a Rockaway Capital, na trhu úspěšně umístila pětileté dluhopisy s úrokovým výnosem 5,25 procenta p.a. o objemu 650 milionů korun, "z důvodů silné poptávky investorů". K 9. prosinci 2021 je tak celková jmenovitá hodnota všech vydaných dluhopisů HG 3,2 miliardy korun. Dluhopisy jsou kótovány a obchodovány na Regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha, na trhu je umístily J&T Banka a PPF banka.

Heureka (na fotce CEO Tomáš Braverman) tak využívá momentálně příznivé situace e-commerce (pandemie a vládní restrikce) a zájmu investorů k posílení vlastního byznysu. "Interně pracujeme například na sjednocení tří platforem na mezinárodní #oneplatform nebo vývoji jednotného marketplace, který eshopům jediným kliknutím umožní nabídnout své produkty napříč všemi zeměmi Heureka Group," naznačil Braverman.

Do Heureka Group dnes patří kromě české a slovenské Heureky také maďarské Árukereső.hu, rumunské Compari.ro, bulharské Pazaruvaj.com, slovinské Ceneje.si, chorvatské Jetfinije.hr, srbské Idealno.rs a bosenské Idealno.ba.