Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Jožo Ráž oznámil odchod z úspěšného Elánu. Po velkém turné v roce 2018 Hráči dne

13:36, 2. 11. 2017
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Skupina Elán láká klasickým způsobem na chystané koncertní turné, byť samozřejmě nemusí jít o fabulaci. Podle zástupců kapely se frontman Jožo Ráž (první zleva) rozhodl, že po posledním koncertu šňůry v pražské O2 Areně 20. prosince 2018 skupinu opustí. Nevylučuje, že se jednou za čas s muzikanty někde výjimečně objeví, ale další turné nebo nahrávání zcela vylučuje.

"Jsme si vědomi, že muzikanti dali podobná vyjádření v minulosti a pak se na přání fanoušků znovu vrátili ke koncertování. Tentokrát je pravdou, že po oslavách 50 let Elánu v roce 2018 se kapela zcela odmlčí. Co bude dál zatím nikdo neví. Ve vzduchu jsou i možnosti Elánu bez Joža," sdělil Vladimír Moško z manažerské agentury Elánu MC production.

Koncertní šňůra Elán 50 se uskuteční na podzim 2018. Původně bylo naplánováno osm koncertů (Ostrava, Hradec Králové, Brno, Bratislava, Zvolen, Košice, Ústí nad Labem a Praha), vzhledem k zájmu se kapela rozhodla přidat další dvě města - Trenčín a Žilinu. Jedná se i o možném open air v rámci turné.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala čtrnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala 25 platinových desek. Koncert Elánu na pražské Letné si nenechalo ujít na 80 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i Carnegie Hall v New Yorku.

Sdílejte článek: