Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kacerle, Smid a Frič dávají dohromady nový herní projekt Live Penalty Hráči dne

08:34, 13. 12. 2019

Nová společnost smashbuster založená Pavlem Kacerlem (foto), technologická firma STRV Luba Smida a produkční společnost first.FRAME filmového producenta Vojtěcha Friče dávají dohromady projekt Live Penalty, který propojuje svět gamingu s živým vysíláním. Fotbalová hra umožní vystřelit si v živém přenosu míč na profesionálního brankáře nebo influencera za pomocí smartphonu a střílejícího robota. Ve finále by měl projekt propojit globálně miliony hráčů.

"Je to další krok, jak svět zábavního průmyslu a showbusinessu dostat blíže k lidem, fanouškům. Na své si přijdou milovníci e-sportu,  fotbalu, ale také moderních technologií," uvedl Frič. "Chceme vytvořit co nejlepší propojení se skutečnými sportovními hvězdami, a to téměř v reálném čase pro sportovní fanoušky po celém světě. Věříme totiž v dokonalost reality," vysvětluje Kacerle.

První ostré spuštění hry proběhne v Česku a na Slovensku v prvním kvartálu 2020, následně tvůrci s Live Penalty vstoupí na světové trhy. V plánu je přivést do Prahy zajímavé fotbalové postavy včetně žijících brankářských legend. Live Penalty má také v plánu navštívit slavné klubové stadiony ve světě a další zajímavá místa spojená s fotbalovým prostředím.

Tým Live Penalty obsahuje zvučná jména. Vedle tvůrce vizuálních efektů Kacerleho, který pracoval například na filmech jako Iron Man, Avengers či Spider-Man (Marvel Studios) nebo Jurský svět (Lucasfilm), je zde Lukáš Veverka (kreativa a design), držitel Českého lva. Střílejícího robota vyvíjí tým pod vedením technologa Matěje Suchého.