Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kapela Eddie Stoilow se rozpadá, čtyři z pěti členů odchází Hráči dne

08:02, 2. 4. 2020

Po rozchodu (?) nešťastných Mandrage je tu další rozpad na popovém hudebním trhu. Konec dosavadní sestavy ohlásila kapela Eddie Stoilow (foto). Jak informoval její label Warner Music, čtyři z pěti členů - David Šmídt, Jakub Lenz, Martin Puškař a Lukáš Kuneš - skupinu opouští, důvodem mají být "vleklé vnitřní neshody". Vlastníkem ochranné známky Eddie Stoilow je přitom David Šmídt (druhý zleva), který zároveň působí jako šéf vysílání rádií Evropa 2 a Frekvence 1 (vlastník miliardář Daniel Křetínský). V kapele by tedy měl zůstat pátý člen, zpěvák Jan Žampa.

"Čtveřice odchází bez zbytečných gest. Skupina se zároveň dohodla, že dostojí závazkům a pokud to umožní krizová situace, odehraje většinu nasmlouvaných koncertů. Plánované podzimní vystoupení ve Fóru Karlín už se ale neuskuteční."

Eddie Stoilow vznikli v roce 2003. Stihli vydat čtyři studiová alba, poslední Jupiter vyšlo v roce 2016. Mezi jejich nejúspěšnější písničky patří hity BabyFrozen a singl With You. V roce 2012 si v Polsku s Eddie Stoilow zahrál na bicí brankář Petr Čech, jenž si na koncert odskočil mezi dvěma zápasy fotbalového Eura. Loni Eddie Stoilow předskakovali slavným The Rasmus na jejich evropském turné.

Sdílejte článek: