Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kapela Eddie Stoilow se rozpadá, čtyři z pěti členů odchází Hráči dne

08:02, 2. 4. 2020

Po rozchodu (?) nešťastných Mandrage je tu další rozpad na popovém hudebním trhu. Konec dosavadní sestavy ohlásila kapela Eddie Stoilow (foto). Jak informoval její label Warner Music, čtyři z pěti členů - David Šmídt, Jakub Lenz, Martin Puškař a Lukáš Kuneš - skupinu opouští, důvodem mají být "vleklé vnitřní neshody". Vlastníkem ochranné známky Eddie Stoilow je přitom David Šmídt (druhý zleva), který zároveň působí jako šéf vysílání rádií Evropa 2 a Frekvence 1 (vlastník miliardář Daniel Křetínský). V kapele by tedy měl zůstat pátý člen, zpěvák Jan Žampa.

"Čtveřice odchází bez zbytečných gest. Skupina se zároveň dohodla, že dostojí závazkům a pokud to umožní krizová situace, odehraje většinu nasmlouvaných koncertů. Plánované podzimní vystoupení ve Fóru Karlín už se ale neuskuteční."

Eddie Stoilow vznikli v roce 2003. Stihli vydat čtyři studiová alba, poslední Jupiter vyšlo v roce 2016. Mezi jejich nejúspěšnější písničky patří hity BabyFrozen a singl With You. V roce 2012 si v Polsku s Eddie Stoilow zahrál na bicí brankář Petr Čech, jenž si na koncert odskočil mezi dvěma zápasy fotbalového Eura. Loni Eddie Stoilow předskakovali slavným The Rasmus na jejich evropském turné.