reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kapitálový fond miliardáře Komárka investoval do firmy pro kybernetickou bezpečnost Hráči dne

18:17, 23. 11. 2021
IT Miliardáři Aleš Borovan

Investiční fond miliardáře Karla Komárka ml. (foto) Springtide Ventures zainvestoval do další technologické společnosti. Jedná se o izraelskou firmu Shield-IoT, která se specializuje na kybernetické zabezpečení a optimalizuje zavádění rozsáhlých sítí IoT a 5G s bezpečnostní platformou Coreset-AI. Shield-IoT v aktuálně uzavřeném kole financování série A naraisoval finance ve výši 7,4 milionu dolarů (v přepočtu téměř 170 milionů korun).

V čele tohoto kola stál fond Nextleap Ventures, ke kterému se připojila většina investorů z počátečního kola seed financování v čele s fondy Janvest Capital Partners a E.ON Future Energy Ventures. Vedle toho se objevili i noví investoři, včetně fondů Bloc Ventures, Akamai Technologies, Atlas Ventures, Komárkův Springtide Ventures a DIVEdigital.

Shield-IoT, založená v roce 2017, se zabývá prudkým nárůstem objemu kybernetických hrozeb IoT pro zařízení, data, kritické služby a infrastrukturu. Springtide Ventures tvoří součást IT and investičního pilíře Komárkovy skupiny KKCG.