Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kellner posílá republice 120 tun zdravotnických pomůcek včetně milionů masek a respirátorů Hráči dne

18:05, 15. 3. 2020
Miliardáři Aleš Borovan

Stovky tisíc státních úředníků a stovky miliard vybraných na daních - a přesto v nouzi zatím chabý výkon, takže musí pomáhat velký byznys. Firmy miliardáře Petra Kellnera (foto) v souvislosti s pandemií koronaviru posílají republice 120 tun naléhavě potřebných zdravotnických pomůcek. Bio-technologická společnost Sotio nakoupila a přivezla do Česka z USA 20 tisíc ochranných masek, které podle Kellnerovy PPF nyní dostávají jako dar praktičtí lékaři.

Skupina Home Credit v uplynulých dnech v Číně a Španělsku nakoupila a v pondělí 16. března bezplatně předá ochranné pomůcky v celkové hodnotě 100 miliónů korun, které zahrnují 1,8 milionu kusů chirurgických masek, 1,7 milionu kusů respirátorů a desítky tisíc testovacích sad.

Pomůcky budou od pondělí 16. března večer připraveny k postupnému převozu do Česka. Dopravu má podle PPF zajišťovat vláda, která jako jediná podle investiční skupiny může v Číně získat příslušná povolení pro vývoz tak velkého množství zdravotního materiálu. Kdo v pravý čas dává, dvakrát dává. A mimochodem, hezký šťouchanec do premiéra Andreje Babiše a ukázka, kdo je tu "nejsilnější pes".