reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kellnerova PPF vykrývá politické šťouchance do chystaného nákupu TV Nova Hráči dne

08:20, 27. 2. 2020

Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera (foto) ještě na poslední chvíli musí vykrývat šťouchance nejrůznějších vlivových skupin do chystaného nákupu mediální skupiny CME, zahrnující největší komerční televizi TV Nova. Důležitá valná hromada CME, která by nákup měla schválit, má proběhnout dnes. Potenciální vidle do transakce se snaží hodit kupříkladu americký republikánský Marco Rubio, který vyzval k prověření obchodu, nebo čeští Piráti.

"Rozumíme zájmu pana senátora Marca Rubia, bohužel ve svém dopise vychází z nepravdivých informaci o PPF, které mu poskytl český politik Pavel Fischer. V dopise nesedí základní informace: například není pravda, že společnost CME operuje na 90 milionovém trhu - ve skutečnosti není ani poloviční. Stejně tak není pravda, že PPF prosazuje technologie Huawei, ve skutečnosti je v loňském roce získala v rámci nákupu telco operátorů od norské společnosti Telenor" reaguje PPF .

"Znovu opakujeme, že PPF kupuje CME jako doplněk ke svému telekomunikačnímu byznysu a nesledujeme jakékoliv jiné postranní cíle. V rámci procesu převzetí CME spolupracuje skupina PPF se všemi zainteresovanými regulatorními institucemi a všem poskytujeme relevantní informace. Budeme senátora Rubia kontaktovat a poskytneme mu pravdivé informace o podnikání skupiny PPF."