Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kellnerův operátor CETIN chce letos zapojit téměř 100 tisíc optických přípojek Hráči dne

09:03, 30. 1. 2021

Telekomunikační operátor CETIN, kterého vlastní miliardář Petr Kellner, navyšuje investice do optických přípojek. V loňském roce CETIN (na fotce ředitel Martin Škop, který nastoupil v září 2020) uvedl do provozu 30 tisíc optických přípojek, pro letošní rok je v plánu trojnásobek. Konec roku 2021 chce Kellnerova firma uzavřít na celkovém počtu 150 tisíc gigabitových přípojek napříč Českou republikou. Projekt výstavby optiky bude pro CETIN důležitý i v následujících letech, aby firma splnila cíl, který si stanovila, a to postavit do roku 2027 jeden milion optických přípojek FTTH/FTTB. Objem těchto investic se pohybuje v miliardách korun.

"Na 84 procentech našich přípojek dnes prostřednictvím 21 obchodních partnerů nabízíme rychlost 50 Mb/s a vyšší. Více než 3,5 milionu domácností tak poskytujeme kvalitu připojení, která spolehlivě umožňuje i náročnější práci s aplikacemi nebo videohovory Teams a streaming videí na několika zařízeních současně," uvedl Škop.

CETIN vznikl odštěpením od společnosti O2 Czech Republic (nyní mobilní operátor) v polovině roku 2015 (původní brand byl Česká telekomunikační infrastruktura). Poskytuje služby infrastruktury mobilních sítí, masové služby pevných sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center. Telekomunikační síť CETIN pokrývá 99,6 procenta obyvatel České republiky prostřednictvím pevných technologií a souborem mobilních technologií, které šíří přibližně 6400 základnových stanic. Tržby za rok 2019 dosáhly 19,4 miliardy korun.