Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kinooperátor Cinema City zmodernizuje brněnské multikino Olympia Hráči dne

11:28, 11. 8. 2019
Film Aleš Borovan

Největší český kinooperátor Cinema City Czech (CCC; majitel Cineworld) rozhodl o rozsáhlé investici v řádu desítek milionů do multiplexu v obchodním a zábavním centru Olympia v Brně a rozšíření spektra speciálních kino technologií na Moravu. Stalo se tak poté co společnost odstoupila od stavby kina v Avion Shopping Park kvůli průtahům a nežádoucím změnám v projektu. CCC provozuje v současnosti v brněnské metropoli dva multiplexy, a to ve zmíněné Olympii a v OC Velký Špalíček. Třetí multikino v Brně však nakonec neotevře.

"Dlouhodobě jsme megaplex v Avionu připravovali, ale nakonec jsme museli od výstavby odstoupit," uvedl marketingový manažer Cinema City Robert Švec. Multikino v Olympii funguje již dvacátým rokem a bylo úplně prvním multikinem na Moravě. Roční návštěvnost se pohybuje přes 600 tisíc diváků. Cinema City Olympia prozatím disponuje 10 sály s kapacitou přes 2200 sedadel, kde promítá ve formátech 2D a 3D.

Cinema City v Česku na konci roku 2018 provozovalo 14 multikin včetně největšího megaplexu v Praze na Chodově s 18 sály a 2530 sedadly. Celková kapacita všech CCC kin činí 24 260 sedadel. To je 55 procent všech sedadel v českých multiplexech. Tržby firmy v roce 2017 dosáhly 1,043 miliardy korun

Sdílejte článek: