Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Knižní bestseller Prvok, Šampón, Tečka a Karel natočí jako film jeho autor Patrik Hartl Hráči dne

14:24, 15. 8. 2019
Film Knihy Aleš Borovan

Úspěšný spisovatel Patrik Hartl (foto), autor bestselleru Prvok, Šampón, Tečka a Karel, látku natočí i jako film. Film ponese stejný název, jak Borovan.cz informoval jako první, natáčení začne na podzim letošního roku. Premiéra v kinech je naplánována na konec roku 2020. Hartl k filmové podobě napsal i scénář. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn.

"Jsem přesvědčený, že film bude lepší než knížka," myslí si Hartl. "Patrik Hartl je hitmaker, ve své podstatě je to hollywoodský autor. Kombinuje humor, silný příběh, vlastní styl, udržuje si vysokou kvalitu a současně je přístupný širokému publiku. To je vzácná kombinace. Jsme přesvědčení, že ji převede i na plátna, a to včetně divácké odezvy," uvedl Ondřej Kulhánek z Bontonfilm Studios, která film produkuje. Koprodukce Česká televize.

Hartlova knižní prvotina Prvok, Šampón, Tečka a Karel vyšla v roce 2012 a díky oblibě u čtenářů se dočkala několika dotisků. Následující Hartlovy knihy Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend získaly ocenění Český bestseller. Poslední kniha Nejlepší víkend vyšla v nákladu 200 tisíc kusů. Všech jeho knih se během sedmi let prodalo celkem na 800 tisíc kusů. Úspěch mají rovněž Hartlovy divadelní hry.

Sdílejte článek: