Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Knižní obr Euromedia Group postaví ve středních Čechách nový robotický sklad Hráči dne

12:59, 24. 6. 2022

Velká knižní skupina Euromedia Group (majitel Rockaway Capital), pod kterou spadá nakladatelství (značky Kalibr, Odeon, Ikar, Universum, Laser atd.), knižní velkoobchod a maloobchodní síť Luxor, plánuje v logistickém parku P3 ve středočeském Stochově postavit robotický sklad. Ten bude založen na technologii AutoStore, kterou dodá Element Logic. Rockaway chce v následujících dvou letech v Euromedia Group proinvestovat více než 500 milionů korun, z čehož více než polovina půjde právě do logistiky (zbytek jsou investice do IT, licencí, obchodů).

"Loňský rok pro nás byl velmi úspěšný a zaznamenali jsme výrazný růst. V těchto měsících samozřejmě pozorně sledujeme vývoj spotřebitelského chování, kdy vzhledem ke zhoršující se ekonomické situaci předpokládáme v expedovaných objemech zpomalení. Věříme však v potenciál knižního trhu v České republice a jeho dlouhodobý růst. Investicí do nového skladu chceme být na tento růst připraveni," uvedl František Mala (foto), CEO Euromedia Group.

V novém skladu o rozloze přes 10 tisíc m² bude zboží uloženo v první fázi v 65 tisíc plastových boxech a s přípravou zboží k expedici bude zaměstnancům pomáhat až 90 robotů.