reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Komárkova skupina Allwyn expanduje na severoamerický trh, kupuje loterii v Illinois Hráči dne

12:59, 23. 12. 2022
Miliardáři Aleš Borovan

Loterijní skupina Allwyn miliardáře Karla Komárka ml. (foto; skupina KKCG) dále pokračuje v zahraniční expanzi. Po získání loterijní licence ve Velké Británii vstoupí i na severoamerický trh. Allwyn se dohodla na akvizici skupiny Camelot Lottery Solutions, kterou v současné době vlastní fond Ontario Teachers’. Uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí roku 2023.

Skupina Camelot LS Group se sídlem v Chicagu provozuje prostřednictvím provozní firmy Camelot Illinois LLC illinoiskou loterii Illinois Lottery, a to na základě soukromé smlouvy o správě. Na rozšíření svých loterijních provozů spolupracuje s arkansaskou stipendijní loterií Arkansas Scholarship Lottery. Skupina má i technologickou divizi, která poskytuje produkty a služby loteriím a jejich hráčům v Evropě a v Severní Americe.

Společnost Allwyn provozuje loterie v Rakousku, České republice, Řecku, na Kypru a v Itálii. Díky úspěchu ve výběrovém řízení počátkem tohoto roku se Allwyn má stát od února 2024 provozovatelem národní loterie ve Velké Británii.